حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مهم‌ترین ویژگی های غذای گربه

گربه شما هم مانند عضوی از خانواده شماست؛ اگر می‌خواهید برای این حیوانات خانگی بهترین غذا را انتخاب کنید، با وجود بسیاری از مواد غذایی و مواد اولیه موجود در قفسه های‌ فروشگاه‌، حتما گیج خواهید شد. اگر جزو کسانی هستید که به گربه ها و نگه داشتن آنها در خانه علاقه شدیدی دارند ولی با ویژگی غذای گربه و نوع مناسب آن آشنا نیستید، نگران نباشید در ادامه در این مورد اطلاعات مفیدی را به دست خواهید آورد؛ پس با ما همراه باشید.

 

دانستن رژیم غذایی مغذی برای گربه شما و پی بردن به ویژگی غذای گربه، کار خیلی سختی نیست.  نکاتی که در ادامه آمده می‌تواند به شما در نگهداری گربه ها کمک زیادی کند.

به برچسب بسته غذایی گربه ها توجه کنید:

به جای اینکه در مورد مواد اولیه غذای گربه خود را نگران کنید، به دنبال راهی باشید که تضمین کننده سلامت غذای گربه و ویژگی غذای گربه باشد؛ برچسبی که روی غذای گربه قرار گرفته را با دقت بخوانید تا بتوانید این جمله را روی آن پیدا کنید؛ آزمایش‌های انجام‌شده توسط انجمن کارشناسان کنترل تغذیه انجام شده است و این نشان دهنده این است که آن محصول “غذای کامل و متوازن را تامین می‌کند” و یا اینکه این محصول ویژگی “برآورده کردن سطوح تغذیه ” را دارا میباشد.

پروتئین اولین ویژگی غذای گربه

گربه‌ها به پروتئین، چربی و دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند و می‌توانند این مواد مغذی را از منابع مختلف دریافت کنند. هنگام بررسی ویژگی غذای گربه توجه داشته باشید که پروتئین موجود در غذای تجاری گربه ها می‌تواند از مرغ، ماکیان، گوشت بره، ماهی یا گوشت و یا محصولات جانبی تهیه شده باشد.

کربوهیدرات دومین ویژگی غذای گربه

حبوبات و دیگر کربو هیدرات‌ها در غذاهای گربه،  از فاکتورهای مهمی هستند. مقدار کربوهیدرات موجود در غذای گربه ها نباید زیاد باشد؛ زیرا کربوهیدارت ها، سلامتی حیوانات خانگی را در معرض خطر چاقی و دیابت قرار می‌دهد.

به مقدار آب مصرفی گربه دقت کنید

سیستم بدن گربه ها طوری طراحی شده که بتوانند با کم آبی کنار بیایند و در برخی موارد حتی تشنگی خود را متوجه نخواهند شد؛ بیشتر آنها به دلیل کم آبی، دارای ادرار غلیظی هستند؛ به همین علت ممکن است درگیر مشکلات کلیوی و ادراری نیز باشند. گربه ها از طریق شکار و یا غذایی که میخورند آب مورد نیاز بدن خود را تامین میکنند. به طور مثال با شکار موش که ۷۰ درصد از بدن موش را آب تشکیل داده، آب مورد نیاز خود را تامین میکنند. ولی در صورتی که غذای آنها خشک باشد، تنها ۵ درصد از آب بدن را تامین کرده‌اند.

پس هنگام بررسی ویژگی غذای گربه، به میزان مصرف آب آن نیز توجه کنید تا مشکلی برای گربه خانگی شما ایجاد نشود.

سنین متفاوت گربه ها به غذاهای مختلفی نیاز دارند.

هنگام چک کردن ویژگی غذای گربه برای گربه هایی که بالغ هستند، استفاده از غذاهایی که دارای روغن ماهی بوده و پروبیوتیک ها را کاهش می­دهد توصیه می‌شود ( چرا که موجب رشد تغذیه باکتری های شکمی میشود ). غذاهایی که دارای چربی بیشتری باشند نیز مورد نیاز گربه ها خواهند بود زیرا با غذاهای چرب زودتر بزرگ می‌شوند.

همیشه بالا بودن قیمت غذا گربه نشان دهنده کیفیت غذا نیست.

درست است که هر چقدر قیمت غذای گربه ها بالاتر باشد، کیفیت و ویژگی غذای گربه نیز بالاتر می‌رود ولی همیشه این طور نیست؛ در واقع برخی از شرکت های تولید کننده غذای حیوانات برای فروش بیشتر محصولات خود، از تبلیغات زیادی استفاده میکنند و قیمت را روی محصول اضافه میکنند . این موضوع موجب میشود برخی فکر کنند کیفیت آن محصول بالاست. سعی کنید غذای حیوانات خانگی خیلی ارزان یا خیلی گران نخرید.

admin
X