حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مهمترین ویژگی های غذای سگ را بشناسید!

اگر شما هم یک سگ در خانه خود داشته باشید، همان کسی هستید که قرار است این مقاله را بخواند. چرا که ما در این مقاله به اهمیت غذای سگ خانگی اشاره خواهیم کرد و شما را با انواع غذای سگ، آشنا خواهیم نمود.

حیوانات خانگی، جزو یکی از علایق افراد جامعه به حساب می‌آیند. انسان‌ها، حیوانات زیادی را تا کنون، به عنوان حیوان خانگی، اهلی کرده و از آن استفاده برده‌اند. حیواناتی از قبیل اسب، مرغ و خروس، گاو و گوسفند و شتر، از این دسته حیوانات محسوب می‌شده‌‎‌اند. اما ماجرا به استفاده از این حیوانات محدود و خیلی زود، بشر، حیوانات را تنها به دلیل سرگرمی، اهلی کرد و در خانه خود به مراقبت از آنها پرداخت. سگ‌های خانگی، با انواع و نژادهای مختلف، سر از خانه‌های مسکونی درآوردند و با آن ظاهرهای متفاوتشان، به‌عنوان یک همدم نقش ایفا کردند. در این مقاله به این که این موضوع، خوب است یا نه، نمی‌پردازیم. این ماجرا چه جنبه مثبت داشته باشد، چه جنبه منفی، چیزی است که در اطراف ما به وفور دیده می‌شود. انسان نسبت به تصمیمات خود، مسئول است. وقتی تصمیم می‌گیریم حیوانی را در از محیط اصلی خود دور کرده و آن را در خانه خود نگهداری کنیم، باید حساب سلامت، تغذیه، سرگرمی آن حیوان را نیز داشته باشیم. ما در این مقاله به بحث تغذیه سگ‌های خانگی خواهیم پرداخت و شما را با انواع غذای سگ، آشنا خواهیم نمود.

چرا باید با بهترین انواع غذای سگ، آشنا شویم

غذای سگ

خدا، همه موجودات را جوری را خلق کرده که وقتی در طبیعت قرار بگیرند، به طور غریزی، غذای خود را بیابند و مصرف کنند تا نیازهای تغذیه‌ای خود را برطرف کنند. سگ‌ها هم، از همین خلقت پیروی می‌کنند. مشکل غذای سگ، از جایی شروع می‌شود که ما این موجود را از محیط زندگی خود دور کنیم و مسئولیت غذایی‌اش را به عهده بگیریم. ما برای غذای سگ خود، باید جوری برنامه‌ریزی داشته باشیم که هر آنچه برای بدن او لازم است، به او برسانیم. همچنین باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که مواد غذایی‌ای که مخالف طبیعت غذایی اوست از او پرهیز کنیم.

غذای سگ باید چه ویژگی‌ای داشته باشد

بهترین غذای سگ، غذایی است که دارای کربوهیدرات، پروتئین و چربی باشد. اگر محصول غذایی که در وعده‌های روزانه‌ای که به سگ خود می‌دهید، این سه ماده وجود داشته باشد، می‌توان آن را یک غذای سگ مغذی دانست. اینکه چرا باید غذای سگ ما این مواد را داشته باشد، به قرار زیر است:

لزوم وجود کربوهیدرات در وعده غذای سگ:

کربوهیدرات ماده‌ای است که اگر در غذا وجود داشته باشد و به بدن برسد، انرژی بدن تامین می‌شود. به سگ‌ها نیز برای تامین انرژی مورد نیاز برای بدن آنها ، نیاز دارند که کربوهیدرات را در غذای سگ به آنها برسانیم.

لزوم وجود پروتئین در وعده غذای سگ:

این که چرا باید پروتئین در غذای سگ وجود داشته باشد، به این دلیل است که بدن سگ نیز مانند بدن ما انسان‌ها برای ترمیم بافت و رشد خود، نیاز به پروتئین دارد و اگر این ماده علاوه بر دیگر مواد مورد نیاز در وعده غذای سگ وجود داشته باشد، بسیار غذای کاملی خواهد بود.

لزوم وجود چربی در وعده غذای سگ:

برای اینکه بافت بدن سگ بتواند، ترمیم پیدا کند و سگ رشد کافی داشته باشد، باید چربی در وعده غذای سگ وجود داشته باشد. غذایی که این ماده را در خود گنجانده باشد، از لحاظ ارزش غذایی برای بدن یک سگ، بسیار خوب تلقی می‌شود.

انواع غذای سگ

ما می‌توانیم مواد مورد نیاز برای بدن سگ‌ها را در قالب انواع مختلفی از غذا، به بدن آنها برسانیم. برای مثال این غذا می‌تواند غذای سگ به صورت خشک باشد یا غذای سگ به صورت کنسرو، یا غذای سگ به صورت غذایی که خود ما آن را تهیه می‌کنیم.

غذای سگ خشک

غذای خشک، یکی از انواع غذایی است که اگر شما از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید، می‌توانید به کرات از آن برای تغذیه سگ خود استفاده کنید. البته اگر سگ شما، آن را بپسندد. غذاهای خشکی که مخصوص برای سگ‌ها هستند، در کارخانه تولید می‌شوند. این نوع از غذای سگ، از خمیر موادی تولید می‌شود که باید در وعده غذایی سگ‌ها وجود داشته باشند. این مواد غذایی شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ، غلات و دانه‌ها و ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌های مورد نیاز بدن سگ‌ها هستند. این مواد به صورت خمیری در آمده و بعد از قالب‌گیری و پخت، بسته بندی می‌شوند. برندهای متفاوتی از غذای سگ، به صورت خشک در بازار وجود دارد. نکته مهم این است که غذای سگی که به صورت خشک تهیه می‌نمایید باید توسط سازمان کنترل غذا، کنترل شده باشد و استانداردهای AAFCO را رعایت نموده باشد. با این حال، برندهای مختلف ارزش غذایی و اعتبار متفاوتی دارند. انتخاب یک برند غذایی بهتر و معتبرتر، هر چند همراه با صرف هزینه بیشتری باشد، انتخاب عاقلانه‌تری است. پس به هر برند غذایی‌ای نمی‌توان اعتماد کرد. برند غذایی غذای سگ شما، باید مورد تایید باشد.

غذای سگ به صورت کنسروی

غذای سگ به صورت کنسروی بیشتر مورد علاقه این حیوان خانگی ‌است، چرا که طعم و بافت غذایی در این نوع از غذاها، حفظ می‌شود. این غذاها ماندگاری بالایی دارند و تا تاریخ مصرفی که روی جلد آنها قید شده است، سالم می‌مانند. غذای سگ کنسروی، علاوه بر این که مورد علاقه حیوان شماست، یک غذای سالم محسوب می‌شود و شما را از نظر صرف وقت، راحت خواهد کرد. شما با استفاده از غذای سگ به صورت کنسروی می‌توانید، در اسرع وقت و بدون صرف زمان و زحمتی، غذای حیوان خود را برای او آماده نمایید. غذاهای کنسروی با برندهای مختلفی در بازار عرضه می‌شوند و همانند غذای سگ از نوع خشک، باید مطابق استانداردهای غذایی سازمان غذای آمریکا باشند.

غذای سگ به صورت خانگی

علاوه بر غذاهای آماده‎‌ای که به شما گفتیم، شما می‌توانید غذای سگ خود را به صورت خانگی و در آشپزخانه خود تهیه کنید که نه مواد افزودنی داشته باشد، هم از نظر صرف هزینه برای شما، مناسب باشد. غذای خانگی، باید شامل موادی باشد که سگ برای رشد خود به آن نیاز دارد. برای مثال، شما می‌توانید از گوشت قرمز، گوشت مرغ، و گوشت سفید همراه با دانه‌ها و غلات و تخم مرغ‌ها در تهیه غذای سگ خود، استفاده کنید. برنج و ماکارونی و سبزیجات را نیز در غذای خانگی سگ خود استفاده کنید. لیستی از مواد ممنوعه سگ‌ها داشته باشید و از این مواد در غذای سگ خود به هیچ عنوان استفاده ننمایید.

برای خرید غذای سگ اینجا کلیک کنید.

admin
X