حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار

با آمدن بهار و اشتیاق به خورشید و پایان دادن به سرمای برف زمستانی همانطور که ما را شگفت زده می‌کند، احتمالش زیاد است که شاهد تغییر رفتار گربه ها هم در فصل بهار باشیم و آنها هم این اشتیاق را داشته باشند. همه پستانداران تحت‌تاثیر تغییرات در محیط قرار دارند. به طور مثال خود ما در روزهای  بارانی احساس خواب‌آلودگی می‌کنیم؛ میزان نور پایین موجب می‌شود آرام تر شده و به خوابیدن تمایل داشته باشیم. چنین تغییراتی در هر دقیقه ای از روز ممکن است رخ ‌دهند. دما، سطح نور، رنگ‌ها، بوها و چیزهای دیگر که حواس ما را تحریک می‌کنند، دائمی  نیستند. بنابراین با تغییر فصول خارج از انتظار نیست که رفتار گربه ها در فصل بهار هم تغییر کند.

طبق تحقیقات دنیس ترنر، یکی از زیست شناسان رفتار گربه ها، گربه‌های وحشی در ماه‌های بهار و تابستان به طور خاصی فعال هستند؛ این گربه‌ها که خودشان باید از خودشان دفاع کنند، حدود یک سوم از روز و سه چهارم شب خارج از منزل هستند و تنها در زمان طلوع و غروب آفتاب استراحت می‌کنند. برخی از چیزها می‌تواند بر رفتار گربه ها در فصل بهار تاثیر بگذارند، که به نوبه خود، توسط هورمون‌ها، هدایت می‌شوند. گربه های نر و ماده ممکن است در فصل بهار و تابستان کمی فعال‌تر باشند؛ چه ازلحاظ فعال بودن و چه ازلحاظ جنسی.

چگونگی تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار

توجه به این نکته خالی از فایده نیست که احتمال تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار یا ظاهر فیزیکی‌شان وجود دارد. اما نگران نباشید، گربه شما به شما آسیبی نخواهد رساند و در این زمان در حال تجربه تب بهاره است. (تب بهاره حس بی‌قراری و هیجان در آغاز بهار است و این‌ها شاخص‌هایی هستند که گربه شما دچار آن شده است )

مالکیت در قلمرو خود از دیگر تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار

از آنجا که روزهای بهار فرا می‌رسد، گربه ماده چرخه‌های حرارتی را آغاز می‌کنند و گربه های نر شروع به ادعا کردن مناطق بزرگتری می‌کنند. این بخشی از طبیعت آن‌هاست که بخشی از چیزهای مختلف را از آن خود کنند. اگر شما در خانه چندین گربه دارید، مطمئن شوید که این موضوع را در نظر گرفته ­اید؛  این شامل قرار دادن چندین جعبه زباله در اطراف خانه برای هر بچه‌گربه برای استفاده و یا تامین غذای کافی برای هر گربه می‌باشد.

دقت کنید که در فصل بهار به گربه های خود بیشتر دقت کنید تا آشفتگی هایی که در این فصل برایشان به وجود می آید را برطرف کنید.

نگاه کردن به خورشید پای پنجره از دیگر تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار

خیره شدن در ساعت‌های طولانی در پنجره نشان می‌دهد که گربه شما منتظر بهار است. همانطور که بعضی از حیوانات بعد از مهاجرت به مکان اولیه خود برمی‌گردند، گربه شما نیز منتظر بهار است تا با بازیگوشی خود شما را در فصل بهار سرگرم کند.

نگاه کردن گربه ها به آفتاب

حمام آب در زیر آفتاب از دیگر تغییر رفتار گربه ها در فصل بهار

گربه ها عاشق حمام آفتاب گرفتن هستند. آن ها را با یک حمام آب در زیر آفتاب خوشحال کنید.

حمام آفتاب گربه

 

admin
X