حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آمادگی برای سرپرستی از سگ

حتما تا به امروز بارها عکس و فیلم هایی از سگ ها دیده اید و دلتون ضعف رفته! ولی جرات نداشتین تا از یه سگ نگهداری کنین ولی اگه الان تصمیم به اینکار گرفتید بهتون تبریک میگم شما قدم بزرگی در جهت حمایت از حیوانات برداشتید. امروز میخوایم در پت مارکت از آمادگی برای سرپرستی یک سگ صحبت کنیم، مسئولیت و تعهدی بلندمدت حاکثر ۱۵ساله که شما را موظف می کند از لحاظ عاطفی ، مالی و تفریحی از یک سگ نگهداری نمایید. با ما همرا باشید.

 

آمادگی برای سرپرستی از سگ

 

بجای خرید یک سگ بهتر است سرپرستی قبول کنید.

قبول سرپرستی سگ ها بهترین حمایت محسوب می شود. بسیاری از سگ ها چندین ماه یا حتی سالهاست که چشم انتظار زندگی جدید هستند. شما می توانید با مراجعه به پناهگاه های سگ ها و با گذراندن پروسه قانونی یک دوست مطمئن برای یک دهه داشته باشید. دوستی که دل نگران شماست و قضاوتتان نمی کند.

درباره نوع سگ مدنظرتون تصمیم بگیرید.

سگ ها نژادهای بی شماری دارند که ممکن است فاکتورهای نژاد ها شما را کمی سردرگم کند این فاکتور ها را بررسی نمایید :

اندازه سگ : کوچک ، متوسط یا غول پیکر؟

سن سگ : توله، بالغ یا پیر؟

سطح فعالیت سگ : پرانرژی، کم انرژی ترکیبی از این دو؟

یک مربی پرورش دهنده باتجربه

اگر سگی اصیل با نژاد و ویژگی های خاص دل شما را برده است بهتر است سعی کنید از کسی که مسئول پرورش این نژاد از سگ هاست راهنمایی بخواهید. فردی معتمد با اطلاعات خیلی زیاد در این زمینه.

از اشخاص و مکان های اشتباه سگ قبول نکنید

متاسفانه این روزها عده ای از آب گل آلود ماهی می گیرند. آنها از احساسات حامی حیوانات سوء استفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری می کنند. باور کنید اگر واگذار کننده با اعتماد باشد از شما پروسه قانونی برای سرپرستی خواهد خواست ، هیچ فرد واگذار کننده معتمدی اول از شما پول نمی گیرد! در ثانی شخصی که اقدام به واگذاری می کند نباید از شما پولی دریافت کند. نکته بعدی اینکه بلافاصله بعد از سرپرستی سگ او را نزد دامپزشک ببرید تا از سلامت او مطمئن شوید. رسیدگی به مسائلی چون زدن واکسن ، عقیم کردن ، انگل زدایی نیز بسیار ضروری است.

 

آیا روحیه مسدئولیت پذیری دارید؟

داشتن روحیه مسئولیت پذیری برای نگهداری از سگ ها بسیار ضروری است توجه داشته باشید که شما تنها کسی هستید برای طولانی مدت قرار است با سگتان وقت بگذرانید باید یکسری مسائل را رعایت نمایید. مثلا هنگامی که سگ شما کار اشتباهی انجام می دهد به اعصاب خود مسلط شوید و او را سرزنش نکنید.او فقط موجود زبان بسته ای است که جز توجه به حرف های شما کاری از دستش ساخته نیست. اگر دارای این روحیه هستید پس معطل نکنید.

 

آیا توانایی مالی لازم را دارید؟

توجه کنید که نیازهای اولیه سگ ها مثل غذا و هزینه دامپزشک میلیونی است و اگر بخواهید برای روحیه بخشی به او لوازم اسباب بازی تهیه کنید این هم هزینه جدایی است. اگر از بار مالی این نوع نگهداری بر می آیید اقدام به سرپرستی نمایید.

admin
X